Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Krevetky

O nás

(Sekce je v tvorbě)

Odchov, publikace, realizace nádrží.

Tyto stránky vznikly díky akvaristice, které se ve větší míře věnujeme přes 15 let. Vznikly také proto,  že se chceme  o své zkušenosti podělit s ostatními a nabídnout jim spolupráci, výměnu, obchod, či pouze informace o krevetkách a jejich zajímavém způsobu života. V poslední době se věnujeme také zařizování nádrží, která následně v interiéru, ať již domácím nebo firemním, plní okrasnou funkci a navozuje klidnou atmosféru. Bohužel, jak již uvádíme v úvodu, jsou webové stránky až na poslední příčce našich akvaristických aktivit, proto, prosím,  omluvte jejich neprofesionální design.

Chov, odchov a prodej krevet s přímým vývojem je v současné době naší akvaristickou prioritou. Nádrže, ve kterých krevety odchováváme jsou většinou bez úkrytů, bez vyšších rostlin a bez substrátu na dně. Tato skutečnost usnadňuje rychlý a méně stresující výlov chovanců. Akvária osvětlujeme spíše slabším osvětlením a nepoužíváme žádná hnojiva, chemii, ani nedosycujeme akvária oxidem uhličitým. Tím pádem je osazujeme méně náročnými jemnolistými rostlinami a kapradinami.

Zabýváme se i odchovem druhů krevet s larválním vývojem v mořské vodě (Caridina japonica, C. gracilirostris a Atyopsis moluccensis). Odchov těchto  druhů je poměrně náročný a vyžaduje již více zkušeností. Můžeme se pochlubit světovým prvenstvím v odchovu v zajetí fitrující krevety Atyopsis moluccensis.  Do roku 2010 se nikomu nepodařilo tuto krevetku v zajetí rozmnožit.

Vzhledem k tomu, že předávání kvalitních informací o krevetách považujeme za další z našich priorit na poli akvaristiky, snažíme se v poslední době (cca od roku 2009) naše zkušenosti a poznatky publikovat v odborných evropských časopisech, jako jsou Caridina, Aquamag, Aquaristik či české Akvárium živě. V roce 2010 jsme navázali spolupráci s akvaristickým webem Akvarista.cz, pro který kromě publikačních aktivit tvoříme i karty jednotlivých druhů krevet do atlasu.

 

Rámcový přehled námi vytvořených článků a publikací

(Časopisy zapůjčujeme)

 

 

Rozmnožování Atyopsis moluccensis

Časopis Caridina

Zucht von Atyopsis moluccensis. Caridina. 2010. sv. 4, č. 1, s. 18--23. ISSN 1863-2696.

Časopis AquaMag

Reproduire la crevette balais - Atyopsis moluccensis. Aquamag. 2010. sv. 1. č. 8, s.   ISSN 1969-3524

Časopis Aquaristik

Chov a odchov Atyopsis moluccensis - Máte v akváriu živý filtr? část 1. Aquaristik. 2009. sv. 1, č. 5, s. 42--44. ISSN 1803-6961.

Chov a odchov Atyopsis moluccensis - Máte v akváriu živý filtr? část 2. Aquaristik. 2009. sv. 1, č. 6, s. 23--25. ISSN 1803-6961.

 

Rozmnožování Caridina gracilirostris

Časopis AquaMag

Reproduire la crevette à long nez, Caridina gracilirostris. Aquamag. 2010. sv. 1, č. 9, s. ISSN 1969-3524.

Časopis Akvárium živě

Caridina gracilirostris, chov a odchov krevetek s nepřehlédnutelným rostrem. Akvárium živě. 2010. sv. č. 6, s. 38 ISSN 1213-9165.

 

Reportáže

Časopis Akvárium živě

"Garnelenchampionat and The Art of the Planted Aquarium – Hannover". Akvárium živě. 2011. sv. č. 2, s.28  ISSN 1213-9165.

 

 

 

Články pro portál akvarista.cz

Morfologie a anatomie krevet

 

Karty v atlasu akvarista.cz

Atyopsis moluccensis

Caridina gracilirostris

 

 

V poslední době se věnujeme i zařizování na údržbu nenáročných nádrží malých i velkých rozměrů. Malou ukázku můžete vidět na fotografiích ve spodní části této sekce.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist